הגיל השלישי הזדמנות לקבל הטבות מס גבוהות

הגיל השלישי מציב בפנינו אתגרים רבים וגם הזדמנויות שאם נדע לנצל אותם נוכל להגדיל את רווחתנו בכל התחומים !

במרוצת השנים חוקקה הכנסת שורה ארוכה של חוקים לסיוע לכל אוכלוסיית הגמלאים והפורשים מעבודה סדירה . כיועץ מס ששייך לקבוצת הגיל הזאת אני מתמחה במיוחד בבדיקת הטבות המס המגיעות לכם .בגלל הסיבוכים הרבים של תהליכי החקיקה ובגלל מחדלי בדיקה , גמלאים רבים אינם מנצלים את זכויותיהם וממשיכים להעשיר את קופת המדינה באמצעות תשלומי מס מופרזים שניתן להשיג שורה של פטורים בגינם.

גמלאים רבים אינם מודעים לזכויותיהם המגוונות בתחום המיסוי . פטורים שונים לא מנוצלים אלא לאחר פנייה למס הכנסה ומילוי טפסים  מתאימים (קיבוע זכויות לדוגמא !) כפועל יוצא הם משלמים לקופת המדינה מס מיותר . בנוסף , כאשר גימלאי בוחר להשלים הכנסה באמצעות עבודה נוספת הוא נדרש לעשות תיאום מס . פקידי המס מבססים את חישוב התיאום באופן שיכסה את חבויות המס התיאורטיות . בפועל במקרים רבים חבויות אלו לא מגיעות לסכומי התיאום.  גימלאים רבים קיבלו מענקי פרישה גבוהים ושילמו עליהם מקדמות מס גבוהות !. בפועל ייתכן שמדרגות המס שלהם אינן מצדיקות תשלום מס כה גבוה .

פריסות מס :  באופן טבעי , גמלאי נכנס לתקופה בה הכנסותיו תהיינה נמוכות יותר מבעבר . מצב זה פותח גם הוא אפשרויות לתכנון מס באמצעות פריסת מענקים וקבלת החזרים בגין המס הגבוה שנוכה במקור.

תיקון 190 : התיקון עוסק בהטבת המס המשמעותית ביותר , קבלת פטור על קיצבה. אך קבלת פטור זה איננה אוטומטית ויש לפנות לפקיד השומה על מנת לקבע את הזכויות ולאפשר קבלת הפטורים. בהזדמנות זאת מאפשר מס הכנסה לבקש משיכות כספים מקרנות בפטור ממס על ידי מנגנון ההיוון. סעיפי התיקון מסובכים להבנה ומחייבים הבנה מקצועית לעומק זאת מאחר ואנו מקבעים זכויות ולא נוכל לאחר מכן לחזור בנו.  הניסיון שצברתי בנושא זה מאפשר לי ללוות אתכם בתהליך המורכב עד להשגת תוצאות מיטביות מבחינתכם.

ליצירת קשר : ראובן , נייד – 050-7700794

 

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.