תיקון 190, קיבוע זכויות

מהו תיקון 190 ?

התיקון מסדיר את הפטורים השונים להם זכאי העובד עם הגיעו לגיל פרישה , מפורטים בו סכומי הפטור תוך התחשבות במשיכות פיצויים פטורים  בעבר והשפעתם על הפטור בהווה כמו כן מציגים בו לפורש את אפשרויותיו בנושא ההיוון של הפנסיה .

מדוע זה מעניין אותי ?

החל משנת 2012 כל עובד שפרש עשוי להתבקש על ידי קופת הגמל או הפנסיה שלו להגיש למס הכנסה טופס שמספרו 161 ד' . טופס זה מקבע את זכויות הפטורים שלו ממס מהפנסיה המשולמת לו.   פטור לקיצבה עתידית או ויתור על הפטור לצורך קבלה בעתיד של הפטור לצורך היוון מלא של הקיצבה על פי סעיף 9א ,ייעוד כספים שיופקדו בקופות גמל לצורך רצף פיצויים בעתיד (יש להתייחס לכל הסכומים שהופרשו לקופות גמל בגין פיצויים ולפרט את הקופות ). היוון קיצבאות מתוכנן וכיוב' . הסכומים המוצהרים יירשמו במאגרי רשות המיסים וישמשו לצורך חישובי המס העתידיים . לפיכך מומלץ להיעזר לצורך מילוי הטופס באיש מקצוע מתאים.

מאחר ויש למילוי הטופס השלכות מרחיקות לשנים רבות והנישומים יכולים להעלות טענות שונות לפגיעה בהם , הונחו  פקידי השומה לא לתת ייעוץ בנושא מילוי הטופס ולהפנות את הפונים לאנשי מקצוע.

הטבה משמעותית למקבלי קיצבאות :

תיקון 190 מעניק הטבה משמעותית למקבלי קיצבאות מעל גיל 60 , הוא מאפשר להם לחסוך בקופת גמל הניתנת לפידיון בכל עת לאחר ניכוי מס של 15% בלבד , על רווחים נומינליים ! בנוסף  ניתן להעביר את הכסף מקופה לקופה לפי שיקולי החוסך מבלי שהדבר מהווה אירוע מס . יש לציין כי עלויות הניהול נמוכות במיוחד והכסף שנחסך ניתן למשיכה בכל עת (בתנאי שיש לחוסך קיצבה מינימלית ).

  לשיחה טלפונית חינם צור קשר : ראובן תמרי -050-7700794

 

 

 

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.